| Questo a întrebat:

Salutare TPU, am un telefon Nokia G97 iar cand filmez nu mi se salveaza videourile decat dupa 2-3 zile. Am memorie foarte mare! Va rog ajutati-ma dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

!-Memoria sigur nu este originala a telefonului, ai marit-o tu? 2-Calitatea memoriei noi lasa de dorit adica scrie/citeste slab.Raportul pret/calitate/cantitate in Gb este deseori hotarator in aceste situatii.Aici in video ai nevoie de viteze de scriere f mare deci de o memorie rapida.Mai conteaza si de cache-ul asigurat de sistemul telefonului tau.Adica de aici iti apar problemele cu delay-ul intr inregistrare si stocare pe memorie.Solutia: Cand filmezi schimba memoria cu alta mai mica si va lucra mai rapid in telefon, eventual fa proba cu o alta si vezi rezultatele si comparale.Succes si gandeste-te ca la baza este un telefon nu o camera video unde fabricantul a "simulat" mai putin reusit partea de record video, accentul fiind pus pe telefon si aplicatiile sale.