| Palade_Laura_1999 a întrebat:

De 2 zile ma doare in gat si nu stiu ce sa fac sa ameliorez durerea, nu am putut manca sau bea lichide pana acum 5 minute cand am baut un ceai.Cum sa fac sa scap de aceasta durere infernala sad

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai răcit la cap, trebuie să stai in pat ia aspirină pune ceva pe cap, si imbracă te gros să transpiri si atunci te lasă imediat gîtul, nu te indopa cu toate pastilele pentru gît, fă asa si mîine te vei simtii minunat.

| Iunix a răspuns:

Poți să încerci o soluție naturală... iei o ridiche neagră, o scobești în vârf (acolo unde are frunzele ) umpli scobitura cu zahăr și o pui pe sobă, sau la un loc călduros și după 10 minute scobitura se va umple cu un sirop pe care va trebui să-l bei și o să îți treacă imediat sau te duci la farmacie.

| GaByScream a răspuns:

Bea mult ceai de lamaie, ia faringosept lemon si incearca sa vorbesti cat mai putin asa fac si eu si trecewinking

| Anaconda3 a răspuns:

Logic trebuie sa te duci la medicul de familie sa iti dea niste medicamente si sa stii cateva zile acasa sa nu te mai duci la scoala

| Anaconda3 a răspuns:

Nu e racita la cap daca o doare gatul a racit sigur la gat si de asta o doare gatul e racita la amigdale