| Kheros739579 a întrebat:

Pe data de 09 la ora 00.28 am facut o comanda de la eMAG si am primit email de confirmare comanda. Dimineata (09.01.2019) la ora 09.28 primesc email cu,, produsul a fost expediat", bun dar azi verific comanda din contul eMAG si vad la status doar comanda plasată. Deci coletul meu nu este nici la curier. Cat mai astept? A mai pățit cineva asa ceva? Funda! Multumesc

Răspuns Câştigător
| Villan_Ek_1994 a răspuns:

Salut,eMag trimite o comanda la curier, când curierul ( vede comanda o recepționează în sistem ca și preluată ) fie comanda a plecat de la eMag dar nu a intrat în sistemul curierului am pățit și eu la fel, te sfătuiesc să încerci să verifici după câte ore ori cel mai probabil a doua zi, pentru că asta se întâmplă când se tipărește codul awb apare ca și comanda preluată de curier.

3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

De obicei cand iti trimite mesaj cu a fost expediat asa este, e trimis dar nu l-au mai actualizat ei statusul pe site-ul emag.Baga AWB-ul pe site-ul firmei de curierat si vezi mai exact daca a fost trimis, daca nu cere AWB-ul comenzii firmei de unde ai comandat produsul.Eu asa fac,ma uit la status colet pe site-ul Fan Courier, Cargus, DPD, GLS, etc

| Kheros739579 explică (pentru AvalohAlyn):

Awb încă nu există pentru ca ei nu au pus la curier coletul. Problema e ca nici nu pot sa mai anulez comanda.

| Kheros739579 explică (pentru AvalohAlyn):

Deci cam asa arata status
https://imgur.com/a/9dnacWz