| Madalyn a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce inseamna a "gandi dupa tipar", la ce se refera? Am ascultat asta intr-o melodie dar nu inteleg la ce se refera.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AngelOfNight a răspuns:

Eu cred ca se refera la gandirea ingusta pe care oamenii tind sa o aiba... adica genu acela de persoane care daca stiu ca asa e bine asa fac
Gandire dupa tipar e un fel de efect de turma

| Madalyn explică (pentru AngelOfNight):

Aha, am inteles... efect de turma, mersi laughing

| AngelOfNight a răspuns (pentru Madalyn):

N-ai pentru ce happy

6 răspunsuri:
| Ager a răspuns:

Nu, nu e efectul de turmă. Cei ce sunt așa nu gândesc mai deloc.
A gândi după tipar e atunci când tu ai anumite reguli prestabilite cum trebuie și ce trebuie să gândești. De eemplu: Părinții noștri și mulți dintre noi gândesc după tiparul comnunist (mentalitate, esența gândurilor, )...

| vlad12 a răspuns:

Nu e adevarat nimic.Inseamna:sa gandesti fix dupa anumite regului, dupa cum uni iti eimpune, ca un xerox.