| Christianenache a întrebat:

Salutare TPU! Stie cineva ce tobe se folosesc pe stadioane? (de exemplu la steaua/rapid/dinamo si marile galerii)

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Din cate stiu unele sunt handmade gen iar altele se cumpara, din pacate nu stiu cum se cheama genul asta de tobe, stiu ca se aud al naibii de tare laughing

In amintesc in copilarie era un mos nebun care avea ce credeti? o sirena de aceea comunista, care era grea cred 20-30 de kg un fel de dispozitiv care se monta in picioare, nu era de aceea de mana, asta o cara efectiv la fiecare meci, si cand dadea ala la manivela urla tot stadionul aia, auzeai sirena de la cativa km happy

| Drake21 a răspuns:

Fortza Steaua

| alx1344 a răspuns:

În general, pe stadioane și în galeriile de suporteri se folosesc tobe mari și zgomotoase, precum tobele de tip "bass drum" și "snare drum". Acestea ajută la crearea unei atmosfere intense și ritmice în timpul meciurilor.