| ku990 a întrebat:

Salutare,
vreau sa achizitionez un telefon de pe okazii.ro
Ce parere aveti? Vanzatorul are 4 calificative pozitive.
Uitati conversatia cu el big grin :

eu : pozele sunt reale? Teai mai gandit la pretul pe care ti lam oferit?

Vanzatorul: Salut, pozele sunt reale, ultimul pret e 100 lei+transport

eu : iar cel mai ieftin transport cat costa?

Vanzatorul: Prin posta romana, 10 lei.

eu : ok... dar poti te rog , dak se poate sa iei garantia okazii ptr acest produs?

Vanzatorul: E complicat sa ader la garantia okazii, plus ca transportul s-ar face prin curier si te-ar costa 20-30 lei. Daca vrei pot sa-ti trimit prin fan courier cu optiunea de verificare a coletului, dar te costa 35 lei.

eu : ok. in poza vad ca se aprinde doar butonul rosu nu si celelalte doua, camera mai e buna? filmeaza? ce probleme prezinta telefonul? big grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin:

Vanzatorul: Toate trei butoanele se aprind, camera e buna, face poze la 5 mp si filmeaza. Telefonul nu prezinta probleme, il vand pt ca am altul mai bun. Daca vrei mai multe poze lasa-mi adresa ta de email.

eu : am primit pozele... sunt ok... ultimele mele intrebari ar fi : a fost vreo data skimbat cva la el [dsplay,carcasa, touchscreen, etc]? are zgarieturi?

Vanzatorul: Nu, nu am schimbat nimic la telefon, toate componentele sunt cele originale. Are cateva zgarieturi pe display, dintre care una mai vizibila pe partea dreapta, restul vizibile doar la lumina cu displayul oprit.

eu : iti dau nr meu de tel sa vb? sau iti trm datele de livrare prin mail?

Vanzatorul: Trimite-mi datele de livrare prin email si spune-mi modalitatea de livrare (posta/curier). Pentru curier solicit plata transportului in avans.

eu : 100 ron si transportu il platesti tu. Maine mi-l impachetezi si expediezi winking

Vanzatorul: Deci sa inteleg ca vrei sa ti-l trimit prin posta ? Daca-l vrei prin posta e 100 lei+10 lei transportul deci 110 lei. Asta e ultimul pret.

Răspuns Câştigător
| Joey95 a răspuns:

Nu stiu, mie imi pare om serios. Daca are si calificative pozitive, mai bine. Eu am mai cumparat de pe okazii, si nu am luat teapa.

2 răspunsuri:
| ku990 explică:

Am cumparat telefonul si NU AM LUAT TEAPA!

| Wirusul a răspuns:

Nu lua nimic de pe okazii ca s-ar putea sa primesti cutia goala.
A patit-o un prieten. FUNDA