| Adrianos112 a întrebat:

Salutare!
Vreau sa stiu cum merge treaba cu semnaturile personale.
Ce trebuie sa contina(sau sa nu contina)?
Trebuie formata din numele meu?
Daca am semnat niste documente la scoala cu o semnatura pe care nu o suport, voi putea sa o schimb?

Răspuns Câştigător
| BloodyLips a răspuns:

Semnatura este o mazgalitura pe care doar tu o poti face si care are o insemnatate pentru tine, de ex daca te cheama Andreea Ileana facisi tu un Ai stilizat, nu stiu, nu te apuci sa faci inimioare si stelute. Daca semnezi un document inseamna ca ai luat la cunostinta si esti de acord cu ceea ce presupune documentul.Semnatura trebuie sa ramana aceeasi pe parcursul intregii vieti, asa ca te sfatuiesc sa fie una dragutawinkingAcum esti copil, nu prea conteaza la scoala.Dar caadult trebuie sa ai o semnatura a ta unica.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal semnatura trebuie sa contina nume sau prenumele ori amandoua.
N-are importanta cum semnezi in scoala, important este sa-ti pastrezi cam aceeasi semnatura pentru acte dupa ce devii major.

| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a răspuns:

Scoala e scoala.Important este sa ai o semnatura stabilita pentru banci etc. Daca te duci la ei si dai o semnatura si apoi revii la ceva timp si semnatura nu-i aceeasi o sa-ti dea de furca.