| anonim_4396 a întrebat:

Scriu urat, si oricat as incerca sa imi schimb scrisul tot la fel scriu.Ce sa fac? Dau funda pentru cel mai bun si ajutator raspuns.

8 răspunsuri:
| EuDaNuTzU a răspuns:

E simplu.
e o metoda mai jenanta asa dar se merita!
ei un caiet de ala tip 1 si reiei literele de la 1 la z!
si ai sa-ti reformatezi scrisul :p
ai sa vezi!

| Roxin a răspuns:

Incearca sa scrii de mai multe ori fiecare litera in parte cu un anumit stil, rabdare pana iti formezi scrisul.In timp, exersand, o sa devina reflex si o sa scrii cum iti impui. Tine doar de tinehappyO sa dureze ceva timp, dar vei avea si rezultate.Numai bine!

| Liviucu a răspuns:

Singura solutie este sa scrii incet si cu atentie. Eu asa am reusit. Apoi te vei obisnui...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ce daca/lasa asa...cine mai scrie azi de mana?

| mihaela2808 a răspuns (pentru Roxin):

Asta am incercat de foarte multe ori

| MidnightLady a răspuns (pentru EuDaNuTzU):

Zi-i sa nu uite si de cifrele de la A la 9.hee hee

| Nymeria a răspuns:

Cel mai simplu mod e de-a scrie cu creion apoi nu peste mult timp vei scrie frumos, cel putin asa a facut sora mea.Eu scriu cu litere de tipar, deci nu-mi prea pasa de cum arata.

| har a răspuns:

Ete si ce? Si eu scriu foarte urat, ce ma intereseaza ce spun altii, nici eu nu il pot reface, la scoala zicea doamna de romana ca daca voi scrie asa la teza o sa iau nota mica, in mintea mea:"Ma doare fix in cot!" pentru ca nu imi pasa de o foaie cu un numar de la 1 la 10 pe ea, imi pasa de ce am in cap.Nici eu nu pot remedia dar ce conteaza, sincer nu imi prea pasa