| prye a întrebat:

Se inchide pc-ul greu. Deci intru in >start-Turn off Computer si nu-mi apare chestia aia cu Turn off. Am pe tastatura un buton cu Power si il inchid de acolo, dar cand imi apare Windows is shutting down... imi ramane asa si nu se inchide Care ar fi problema/rezolvarea?!

P. S : Nu am rabdare si il inchid din spate de la unitate

5 răspunsuri:
| winter a răspuns:

Daca ai windows vista nu ai ce sa-i faci. acest windows este cunoscut pentru asa ceva, si pentru ca se blocheaza repede.am avut si eu windows vista si noroc ca aveam laptop care daca il inchideam nu vroia sa se inchida. sfatul meu este sati ei un windows 7 pentru ca se vede diferenta de la cer la pamant.o sa te obisnuiesti cu el destul de repede pentru seamana leit cu vista si nu va trebui sa dai atatea refresuri

| Zoricutzu a răspuns:

E un obicei la care trebuie sa renunti, de fapt sunt 2, PC trebuie sa salveze ceva inainte de a se inchide si ii trebuie orecare timp pentru asta, si eu am avut obiceiul sa-l inchid din tastatura si dupa un timp nu se mai inchidea, de atunci nu il mai inchid decat din Start-Shut Down-Shut down si am scapat de problemele astea happy.

| filiblox a răspuns:

Problema asta n ue de la pc, windowsul este problema, dai un format, sau uitate sa nu fie bifat update la windows in control panel. Si nu il inchide niciodata din spatewinking

| Green007 a răspuns:

Si eu patesc asa de pe butonul de pe tastatura "Power" apas si mi se stinge dar oarecum pentru ca imi ramane in stand-by am instalat acum windowsul si spers sa fi scapat de problema asta incearca sa il instalezi si tu sau daca ai umblat in bios poate ai facut ceva acolo multa bafta

| lavi_3729 a răspuns:

Sa-r putea ca pcul tau sa fie suprasolicitat sau virusat. si sa-i trebuiasca o reistalare de windous. nu stiu exact cauza poate fii si din cauza unor jocuri mari p care el se chinuie sa le inchida sau alte chestii... incearca, ca inainte de a-i da turn off sa inchizi u toate programele din task manager. daca stii daca nu reistaleazai windousu. va fi ca nou cel putin pentru un timpwinking si nu e indicat sa-l inchizi de la buton tinand apasat p el pentru ca asa se inchide de la unitate. bafta! funda?