| Szabii a întrebat:

Laptopul meu se misca foarte incet, desi e HP Pavilion dm4 i5, 4gb ram. Inainte nu aveam probleme de genu', chestia asta a aparut acum 2 zile cand mi-am reinstalat windows 7 (64bit) pe care il aveam si inainte. Mi-am instalat driverele deci nu stiu care e problema.
Am probleme si cu Google Chrome, merge foooarte sacadat si incet (am sters cache-urile)
Ultima problema : dau shut down, nu se inchide. Scrie Shutting down... peste 3 secunde ecranul se face negru dar nu se inchide complet, ceva mai suna si trebuie sa il inchid fortat de la buton.
Multumesc anticipat, dau funda.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De ce a trebuit sa re-instalezi windowsul?
Nu cumva din cauza ca a mers incet?

| Szabii explică (pentru Bula):

Nu nu. N-aveam probleme de genu' inainte.

| RAY a răspuns (pentru Szabii):

Se inclazeste?

| Szabii explică (pentru RAY):

Da, se incalzeste tare intr'un interval scurt de timp.

| RAY a răspuns (pentru Szabii):

De asta se blocheaza man

Bula
| Bula a răspuns:

Driverul placii de baza n-ai uitat sa-l instalezi? De obicei in acel pachet este si acceleratorul pentru hard disk.

Cauta programul HDtune si verifica hard disk-ul cu el. Cu el poti testa suprafata (daca nu sunt bad-uri), dar indica si viteza de citire/scriere pe disc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Descarci si instalezi exact ca in video