| elena_2199 a întrebat:

Se numeste "Facultatea de imbunatatiri funciare si ingineria mediului" in cadrul Universitatii de Agronomie din Bucuresti.Ma intereseaza mai mult daca se face chimie pentru ca nu-mi place deloc materia asta, dar ma incanta profilul.Nu au un site foarte complet si am trimis un mail la facultate dar inca nu mi-au raspuns.Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Se face cu siguranta, nu stiu exact dar citi ani dar cu siguranta primulan faci chimie, aia anorganica mai este cum mai este, dar aia organica iti vine sa mori nu alta.

| moesia a răspuns:

Facultatea de imbunatatiri funciare si ingineria mediului are mai multe specializari(ingineria mediului, imbunatatiri funciare, cadastru, etc). la ingineria mediului se face chimie in primul an, doar atat. dar sa stii ca nu scapi de matematica...