| boy_cristi a întrebat:

Se poate de mancat bastonase daca am aparat dentar? funda la cel mai logic si inteligent...

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Nu stiu la ce te referi tu cand spui bastonase, dar o sa incerc sa te ajut.
Am purtat si eu apararat dentar fix pana acum 2 ani si nu mi s-a dat nicio 'contraindicatie' asupra alimentelor pe care le pot consuma, atat doar ca nu aveam voie sa musc din alimente tari gen morcov, mar, etc, pentru ca riscam sa mi se dezlipeasca vreun brechet.In principiu, ai voie sa mananci cam orice atata timp cat rupi alimentul in bucati pe care sa le mesteci, nu sa le musti.Nu e indicat totusi sa mananci alimente extrem de lipicioase(mi-am rupt un inel de pe molar din cauza unei caramele), in rest pofta buna.happy Sper ca ti-am fost de folos.