| anonim_4396 a întrebat:

Se poate depune cerere pentru pasaport numai in localitatea de resedinta sau domiciliu? pot depune cerere si in localitatea in care am viza de flotant? iasi de exemplu... domiciliul meu e in vrancea.

2 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Cererea pentru eliberarea pasaportului o poti depune si la serviciulm public comunitar pentru eliberarea pasapoartelor simple pe a carui raza teritoriala ai resedinta (flotantul), nu doar in cea de domiciliu.
Prin urmare, poti sa-ti depui cerea la Iasi, nu doar la Prefectura Judetului Vrancea.

| bruno9432 a răspuns:

Doar in localitatea in care ai domiciliul (cea din bultein), nu exista alta varianta.