Întrebare recomandată | AnonimMareMareMare a întrebat:

Se pot cumpara bilete de tren de exemplu Galati - Bucuresti si pe acelasi bilet sa fie si intors? Bucuresti - Galati?

Adica sa ai si dus si intors pe acelasi bilet, sa iti apara ca la 10:00 pleci din Galati si la 12:00 de exemplu ajungi la Bucuresti, iar apoi sa iti arate ora cand e trenul inapoi

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Da, poti lua bilet dus-intors dar nu intotdeauna o sa ai un bilet mai mare pe care sa fie trecute ambele.

| aditimus a răspuns:

De obicei ti se dau doua bilete daca iei dus - intors.

| Yuoia a răspuns:

Da, se poate.
Un bilet, pe care sa nu-l pierzi ca ai nevoie de el la intoarcere. Si da, se arata orele de plecare-sosire. Doar ca nu faci doua ore, ci 4-5. Poti lua dus-intors chiar pentru zile diferite.

| EuSuntOmul a răspuns:

Te duc eu cu masina, merge pe gaz e eftin

| Stefan2266 a răspuns:

Da, si ai si o reducere de 10% daca iti iei bilet cu oferta Dus-Intors.