Întrebare recomandată | Gabriel2606 a întrebat:

Salut. Se pot lua bilete de tren din Bucuresti, pentru rute care nu au legatura cu Bucurestiul? De exemplu, pot sa iau din Bucuresti bilet pentru tren Iasi-Timisoara?

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

Da, poti lua bilet pentru orice ruta intre orice orase chiar daca nu pleci din orasul din care achizitionezi biletul

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, se poate.
Si din Bucuresti cu ce pleci? De exemplu la Iasi.

| LaviniuA a răspuns:

Poti si asa, daca vrei sa platesti bilet. Alta varianta e sa mergi cu nasul mai ieftin. E sugerat de unii transportatori cu scris mare pe vagoane: "vrei sa mergi cu nasul? Noi iti dam ocazia".