| Lexia1D a întrebat:

Se pot receptiona programe hd cu lg m2550d-pz?

1 răspuns:
| Ymlazzar a răspuns:

Da uite aici Rezolutie Full HD
Monitoarele LG Full HD iti ofera o rezolutie de 1920x1080 pixeli cu imagini in culori vii potrivite jocurilor 3D sau filmelor HD.
Economisire Energie
Tehnologia inteligenta a monitoarelor LG cu LED-uri economiseste energie si furnizeaza imagini clare si vii.
Conexiune USB simplă
LG uşurează crearea unui mediu cu mai multe ecrane cu până la opt monitoare, prin intermediul portului USB, fără instalarea niciunei plăci video suplimentare.
Mega Rata de Contrast
Contrastul mai clar al luminii face posibil afisarea si celor mai subtile diferente de culoare. Chiar si nuantele de negru pot fi acum observate, fiind considerate cel mai greu de vizualizat pana acum.
HDMI
Vă puteţi transforma monitorul într-o piesă centrală multimedia şi vă poate permite să conectaţi uşor şi confortabil alte dispozitive digitale. O singură conexiune prin cablu înseamnă lipsa confuziei şi lipsa deranjului.
Luate de aici http://www.lg.com/ro/it-
product/monitor/LG-M2550D-PZ.jsp
dar daca tu nu vezi imaginile HD inseamna ca abonamentul tau de televiziune nu are HD programele respective. FUNDA?