| Garoiu_Cristi_1997 a întrebat:

Se pot schimba pe gratis tastele si mufa de internet la un laptop daca s-au stricat si am garantie?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Teoretic, da. Dar dacă mufa e distrusă pentru că ai tras de cabu... nici gând! Sau dacă ai vărsat cola pe tastatură.

| valentina2392 a răspuns:

Citeste bine contractul de garantie si vezi ce specifica acolo! Teoretic nu prea le schimba astia ca sunt piese uzabile si nu vor sa dea bani pe asa ceva! Dar daca le poti demonstra de ce s-au stricat si ca il ai de putin timp si s-au stricat, poti merge la protectia consumatorului, sau sa le zici ca vei merge la protectia consumatorului si vei depunde o plangere!
Dar asta cu protectia consumatorului, poti apela doar daca il ai de putin timp cumparat si nu are semne de lovire, trantire si alte nebunii!