| Joker3134 a întrebat:

Daca ti se arde laptop-ul si il ai in garantie ti-l repara pe gratis?

18 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Ti-l repara daca nu are fizic daune, adica daca nu l-ai scapat pe jos, spart ceva.

| Wr3nch a răspuns:

Depinde din ce cauza s-a ars.

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns (pentru Joker3134):

Nu lol. Aici e vina ta ca nu avut grija de el.

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns (pentru Joker3134):

Depinde de ce e ars. poate sa fie doar sursa. Sau si placa de baza. Sau cu totul. Trebuie intai verificat.

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns (pentru Joker3134):

Daca e ars cu totul vinzi ce se poate pentru piese boss. Nu ai ce sa mai repari.

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns (pentru Joker3134):

Da un model la laptop si vedem

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Wr3nch):

Nu poate demonstra ala de la service ca a fost vina lui si ca de aia a facut scurt! Deci il repara "de unde sa stiu eu domne de ce, n-a mai mers", asa sa raspunda. Nu sa zica ca l-a luat de la frig la cald, ca doar nu e dus cu pluta sa zica asa ceva.

| Mosotti a răspuns (pentru Joker3134):

Normal ca ti-l repara, ca nu are cum sa stie ca s-a ars de la ca l-ai scos tu de la frig la cald, doar sa nu zici ca fraieru ca ai facut asta, zici ca n-a mai mers si gata, te-ai sculat ziua si deodata nu mai mergea desi ieri a mers, asa zici. Adica a mers, te-ai culcat si a doua zi, cucu.

| Mosotti a răspuns (pentru Joker3134):

Iti da altul, nu conteaza, el nu mai merge! E datoria lor sa-l faca cumva in garantie sau sa-ti dea altul. Doar sa nu aiba probleme fizice, sa nu zici ca ai pus de la frig la cald sau cald la frig, mucles si va fi bine.

| Wr3nch a răspuns (pentru Mosotti):

Nu e datoria lor sa faca nimic. Ce a facut el e ca si cum ai scapa telefonul in apa si dupa il pornestilaughing Te asigur ca atunci cand ai interes sa nu repari *** tot posibilul sa gaseasca un motivlaughing

| Mosotti a răspuns (pentru Wr3nch):

Nu au aia cum demonstra ca el l-a luat de la cald la frig! Deci el nu e de vina. Asa ca il vor repara. E in garantie, aia e. Doar la defecte fizice te prinde ca ai facut ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| Andreeush a răspuns:

Dacă s-a stricat din cauza ta garanția nu te va ajuta.