| rahelyta a întrebat:

Sondaj: fumati? va place sa fumati? sunteti dependent? in cat timp fumati un pachet?

Răspuns Câştigător
| fluffee a răspuns:

Nu fumez. tongue ...Cu toate ca ceilalti membri ai familiei mele fumeaza, am reusit sa nu calc pe urmele lor. laughing

24 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu fumez. Mi se pare o tampenie. Am fumat. Am vrut sa vad si eu ce inteleg unii din asta. Nu e nimic extraordinar in asta. In primul rand e vorba de bani. Multi se plang ca nu au ce manca si fumeaza doua pachete pe zi. Lipsa de neuroni. In al doilea rand e vorba ca de multe ori dauneaza si relatiilor cu cei din jur ( familie sau partener ). Multi spun ca fumeaza pentru a se relaxa ca traiesc in conditii de stres. Dar sunt si alte metode mult mai utile si gratuite. Pentru mine un prieten e o forma de relaxare absolut gratuita. Mi-e greu sa cred ca nu exista in viata fiecaruia macar o astfel de persoana. Pe bune, eu nu pot sa inteleg chestia asta. Sunt destule motive ce pot justifica gestul lor. Dar niciun motiv care sa fie profund rational.

| Minks a răspuns:

Da.
Nu chiar.
Probabil
2 zile

| AvalohAlyn a răspuns:

Eu nu fumez si sunt foarte multumit de acest lucru.Consider ca fumatul e un timp pierdut, o viata pierduta, o sanatate distrusa si niste bani cheltuiti.Prefer sa-mi cheltui altfel banii. Fumatul este un drog.

| Vizitiul a răspuns:

Eram un fumator inrait, dar asta cu mult timp in urma. Acum fumez 2-3 tigari pe zi. In special dimineata la o cafea. Da, la o cafeluta calda merge si o tigara, pot spune ca-mi place. Am fost dependent, dar nu mai sunt. In prezent, cred ca-mi ajunge 6-7 zile un pachet.

| emy a răspuns:

Nu, slava Domnului!

| pwp a răspuns:

Nu fumez
nu imi place nici macar fumul de tigara
in niciun caz!
deci nu fumez

| AlexT94 a răspuns:

Nu fumez, din 2 motive:
1. Mi se pare un lucru foarte scarbos. Mirosul fumului de tigara este ingrozitor.Gustul pe care ti-l lasa fumul de tigara este ORIBIL.
2.Si daca as fi fumat, la ce preturi au tigarile acum, m-as fi lasat de mult.

| BlueBolty10 a răspuns:

Eu am doar 10 ani şi e normal să nu fumez, nici cînd voi creşte nu voi vrea să fac aşa ceva. Dacă tu fumezi, încearcă să te laşi. Din cîte am văzut pe pachetele de ţigări sau am auzit de la adulţi nu este deloc bine să fumezi.

| magicianul19 a răspuns:

Nu fumez. am fumat si fumam aproape 2 pachete pe zi ajunsesem sa fiu dependent de tigara nu fumam incepeam sa tremur. dar apoi i usor usor am lasat mai moale si uite am ceva timp de cand nu mai fumez si e mai bine. in primul rand economisesc bani. la cat am fumat imi luam o masina. asa ca acum ma multumesc si cu bicicleta

| andreeeeeeeea a răspuns:

Vroiam sa raspund... dar vad ca sunt singura "fumatoare"laughing deci numai raspund la nici o intrebarebig grin

| figaro a răspuns:

Da, nu neaparat, dupa 7 ani...cam da

| rahelyta explică:

Si eu fumez big grin de vreo 3 ani

| Cretzule a răspuns:

Da,imi place

| pauladrian a răspuns:

Da
Depinde...cateodata intr-o zi, cateodata in 2 zile.

| Alisa a răspuns:

Nu am fumat, nu fumez si nici nu voi fuma.

| Anapoda a răspuns:

Nu fumez nu, am incercat niciodata si nici nu voi incerca... ii sfatuiesc pe toti cei care fumeaza sa se lase(in special pe colegii mei)

| leafboy a răspuns:

Da fumez de la 15 ani acum am 20. Imi place sa fumez in special dimineata langa o cafea tare si un redbull. Da sunt dependent. Am incercat sa ma las dar dupa o zi intru in sevraj. Eu fumez un pachet pe zi dar cand ma duc in club fumez si 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU am fumat, NU fumez si 100% NU voi fuma!
(am 30 de ani, barbat)

| g3orgiana16 a răspuns:

Nu fumezwinkinghappy:-p

| Diana_6039 a răspuns:

Nu fumez!

| imscared a răspuns:

Pot spune ca sunt fumator.
Imi place dar nu indeajuns cat sa nu ma pot lasa de ele.Nu,nu am nicio problema daca nu fumez 1 saptamana,luna, an(chiar am si incercat si ma durea in * de ele laughing ).
Pai depinde, daca sunt in timpul scolii ar fi cam 4-5 zile. Daca e vacanta cam 2-3 si daca este un bal sau un eveniment il fumez in aceea seara(depinde de pachet...ex:Un kent il termin dar un Dunhill rosu lung imi raman inca de 2 zilewinking )
Am 15 ani si fumez dar nu sunt dependent pentru ca stiu sa le variez tongue.

| Kraf a răspuns:

Nu fumez. Ştiu că mi-aş face rău singur dacă aş face asta.

| Muchy a răspuns:

DA! de placut nu stiu... da` sunt sigur ca sunt dependent am o vechime de app` 9 ani, cred ca ii ceva... si m`am apucat din prostie, aveam 11 ani si umblam cu o trupa mai mare ca mine cu vreo 5 ani, si anturaju`, n`are rost sa mai spun laughing cam un pachet si ceva la zii straight face

| khristy36 a răspuns:

12 ore