| Alexandra5551 a întrebat:

Spune-ti-mi mie daca voi in clasa a V-a ati facut metoda algebrica, eu am facut-o acum si la teza ne-a dat tot asta, dar nu-i corect, pe manualul nostru nu ne zice sa invatam metoda algebrica.

Răspuns Câştigător
| Bl4cKLy0n a răspuns:

Nu, nu am facut aceasta lectie...Aceasta se face in celelalte clase mai mari, dar e bine ca deja ai o ideea despre ce este vorba. Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul are un inceput si noi avem o profesoara exigenta insa nu e chiar asa de grea! E practic trecerea de la segmentele la algebra, e logic! In plus o sa iti foloseasca extrem de mult. Si de ce crezi ca profesorii voiau cumparate auxiliare? Pentru ca manualele chiar daca sunt tiparite mai nou, programa scolara este tot aceeasi din 1992! Nu te plange ca nu rezolvi nimic.