| Gabistein a întrebat:

Stie cineva cat costa un cablu de fibra optica de vreo 10-15 metri de la rds? Adica acel cablu care conecteaza calculatorul cu modemul(sau cum ii zice) de la internet din care iese un cablu care merge si la telefon.Cablul care are mufele de la ambele capete la fel.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fibra optica e aia care vine de la stalp la modem. Ala de iese din modem si duce mai departe e utp

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu ii chemi pe ei sa ti-l schimbe? Inteleg ca esti la rds.

| Gabistein explică:

1.Multumesc suntserios de informare nu stiam ca se numeste utp.
2.Nu as vrea sa ii chem deoarece e doar un cablu care il pot pune si eu...