| jaimess12 a întrebat:

Mi-am bagat tv home de la Orange pe fibra optica, avem un Interent Box 1000 acolo intra fibra optica iar din el ies 2 cabluri unul de 4 metri si intra la noi in Samsung smart iar celalalt cablu de 15 metri merge la parintii mei in camera, la ei nu sacadeaza deloc dar la noi mai ales programele de muzica se opresc 1 fractiune de secunda fara sa afecteze imaginea deloc.Am verificat mufele acele care Modul CL le-am inversat si aceeasi problema, are idee cineva de ce? Am verificat mufe tot, aceeasi problema, ce sa fie are idee cineva? Multumesc

1 răspuns:
| Savina23 a răspuns:

Din ce stiam fibra trebuie sa fie întinsă bine, fara nodulete sau sa fie ceva peste ea ca se pierde din semnal.Mai incearca sa verifici mufele.