| IamRyuk a întrebat:

Stie cineva cum pot sa scap de qone8 am opera dau funda celui care ma razolvahappy

2 răspunsuri:
| tomthecat a răspuns:

Dacă ai sistemul de operare XP :

Start / Control Panel / Add or Remove Programs / click pe qone8 si click pe REMOVE ca să-l dezinstalezi.

Dacă ai Vista, W7 sau W8 :

Start/Control Panel/Programs and Features/ click dr. pe qone8/uninstall

P.S. Vezi că porcăria asta de qone8 este o aplicaţie de tip Adware şi este bine să nu instalezi niciodată aşa ceva în calculatorul tău. Qone8 se încadrează în categoria SUSPICIOUS PROGRAMS şi trebuie dezinstalat rapid.

Uite aici lista aplicaţiilor de tip "suspicious" pe care NU TREBUIE SĂ LE INSTALEZI NICIODATĂ în calculator :

Qone8, WebCake 3.0, Yealt, LyricsContainer, VideoSaver, AddLyrics Browser defender, Browser protect, Browser protected by conduit, Privacy safe guard, Unfriend checker, Price peep today, Coupon amazing, LessTabs, TidyNetwork.com, DownloadTerms 1.0, Yontoo

Dacă nu poţi dezinstala pe cale normală o aplicaţie de tip Adware (suspicious program) instalează acest program freeware care te va ajuta să rezolvi problema :

http://www.techsupportall.com/Adware-Removal-Tool.exe