| Andrei1990 a întrebat:

Stie cineva daca se poate ca in Microsoft office (excel) Sa calculez de pe o fila pe alta... gen pe o fila sa am stocuri alta vanzari si alta total... ceva de genu daca se poate dati si o explicatie mersihappy

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Alin19877 a răspuns:

Salut,
da, se poate.
Daca stii cum se face o suma sau orice alt calcul intr-o foaie de lucru, atunci nu ai probleme.
Daca vrei sa faci un calcul (sa folosesti o formula sau functie), incepi cu clasicul =, notezi functia (sa zicem sum) si apoi selectezi efectiv celulele ce vrei sa le aduni din celelate foi de lucru.
Procedura este identica cu cea obisnuita, doar ca aici mergi in alt sheet.
Poti afla foarte multe astfel de trucuri si din tutoriale... un site bun este http://invataexcel.weebly.com/
Succes