| Delia66 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Am călcat o rochie cu fierul de călcat și au rămas niște urme așa că ar fi curs ceva pe ea.Vreau să știu cum scot alea de pe ea. Dacă poate raspunde cineva care a mai pățit

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil sa mai scoti petele arse cu fierul de calcat, de pe un material.

| Delia66 explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt urme de pete arse

| sierra1 a răspuns (pentru Delia66):

Nu petele sunt arse, materialul e! (și asta rezultă din ceea ce ai zis mai sus)

| Violleta2022 a răspuns (pentru Delia66):

Nu inteleg ce pete ar putea sa fie de la un feir de calcat, ca doar din fier nu curge nimic, doar se lipeste si arata diferit materialaul, cu alte cuvinte este putin arsa.

| dullcat a răspuns:

Ce fel de rochie? Este din material sintetic?