| Andrei1989 a întrebat:

Stie cineva un as putea sa gasesc un sos curry asemanator cu cel de la mcdonalds? Am cautat in auchan, kaufland si nimic.
Multumesc!

4 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Am gasit o reteta, poate ca e cea pe care o cauti:
Sos Big Mac (McDonalds style)

100g maioneza
100g iaurt
2 linguri concentrat de rosii
0, 5 lingurita boia dulce
0, 5 lingurita mustar
1 varf de cutit boia iute
1 varf de cutit curcuma (merge si praf curry)
1 ceapa mica, un castravete murat mic, 1 catel de usturoi - toate taiate fin
otet, miere, sare dupa gust.

Se amesteca in blender si se pastreaza o zi la frigider.

| PamyLove a răspuns:

Pai, poti sa il faci tu (cred)hee hee. Sau daca gasesti pe net, si daca poti sa comanzi. Sau pentru. ce vrei tu sosul?

| irina2011 a răspuns:

Se presupune ca e reteta lor, secreta laughing

| Andrei1989 explică:

Pai vreau sosul pentru cartofi, piept de pui etc...imi place foarte mult si chiar nu gasesc nicaieri.
Retata ta mihaela este pentru sosul din burger si chiar asa se numeste in magazine sos de burger.