| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva un site de HOST pentru Blog, care sa iti ofere un blog ce nu e de genul: nume.blogger.com, nume.blogyyy.ro etc? Si hostul sa fie gratuit?
Ceva de genul: domeniu.com, info, ro, biz etc?

5 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

De ce nu le incerci pe cele romanesti. detalii - http://www.bagatare.ro/2009/09/17/unde-pot-sa-imi-fac-un-blog/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Blogspot.com tongue

| jocuri888 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuu deja ce vrei tu cere bani daca vrei un domeniu al tau sa zicem cel mai ieftin e. info costa 1. 17 dolari de la godaddy atat am dat eu (jocuri888.info) cele. com. net. biz. org etc. costa de la 10 dolari in sus estimativ dupa ce iti iei domeniu iti trebuie un host sunt multe firme care ofera host gratuit dar nu iti gazduiesc domeniul insa eu am gasit un site care ofera un pachet de host gratuit foarte ok care iti gazduieste si domeniul (www.mototol.ro) dupa ce ai facut o legatura intre host si domeniu iti trebuie scriptul de blog urcat pe host (script word press cel mai bun si cel mai folosit) sa zicem ca trebuie sa citesti mai multe despre asta ca sa intelegi cum se instaleaza si pentru mai multe am vazut eu un tutorial uite aici http://www.videotutorial.ro/? p=1947
Sper sa creezi un blog daca nu reusesti fa-ti cont gratuit pe ablog se creaza si se administreaza super un blog :)

| al3xutzu a răspuns:

A spus ca nu vrea sa se termine cu blogger.ro