| Buburuzza a întrebat:

Stie cineva unde pot gasi fisa postului avocatului nu am gasit`o decat pe un singur site, dar nu o pot vizualiza fara un cont si un sms cu valoare.sad

Multumesc anticipat! :*

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Profesia de avocat este o profesie liberala, avocatul nu este un angajat intr-un post, asa ca nu are fisa postului. Pentru a vedea ce face un avocat citeste Legea nr.51/1995 actualizata si Statutul profesiei de avocat. Daca te intereseaza o fisa de post privind o functie pentru care se cer studii juridice cauta fisa de post consilier juridic. Succes si numai bine!

| CataC a răspuns:

Buna
In primul rand e valoare, nu valuare.
In al doilea rand avocatura este o profesie liberala nu are o fisa a postului. Cauta "Statutul avocatului" pe google si vei gasi reglementarile in vigoare.
Succesuri
P.S. Relatia cu clientului se bazeaza pe un contract de reprezentare semnat de ambele parti, nici acolo nu exista o fisa a postului propriu-zisa