| Arii :x a întrebat:

Stiti cumva cum se spune la scaun in engleza? Presupun ca se spune telechair insa nu sunt deloc sigura.Am cautat in multe dictionare dar n-am gasit.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Telescaun? ala e "chair lift"
scaun simplu e "chair"

12 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Chair.

| MisterKat a răspuns:

Chair sau Stool happy

Răspuns utilizator avertizat
| a2 a răspuns:

Daca te referi la scaun de stat pe el se spune " chair". Oricand ai nevoie de ceva traduceri poti intre aici http://translate.google.ro/translate_t# iti setezi limbile in si din care vrei sa traduca si totul e ok;)

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna...

Sunt mai multe posibilitati sa spui "scaun" in lb. engleza...
de exemplu:
chair=scaun
seat=scaun
pew=scaun
stool=scaun
commode=scaun
movement=scaun

sper ca ti-am fost de ajutor...
te pup...see you soon!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai gasit scaun in dictionare? inseamna ca nu sti sa cauti ceva in dictionar. mare e gradina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chair

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune chair

Răspuns utilizator avertizat
| Arii :x explică:

De-as verfica vreodata ce scriu minunea de pe lume ar fi! Scuzati-ma ma gandeam la telescaun. Una scriu alta gandesc.Inca o data scuze!

| marianger a răspuns:

1. chair
2. seat
3. pew
4. stool
5. commode
6. movement