| lilianafloriana a întrebat:

Stiti cumva niste titluri care sa contina "cartea..."? am nevoie neaparta de un titlu ca acesta! funda

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt destule titluri, imi amintesc de Cartea junglei, Cartea Oltului, Cartea nunţii, Cartea recordurilor, Cartea tibetană a morţilor, Cartea feţelor, Cartea neliniştii, Cartea şoaptelor, Cartea legii, Cartea galbenă, Cartea de telefoane etc. Numai bine!

| alexralu34 a răspuns:

Cartea,pagini de poveste; cartea cuvintelor; cartea mereu o placere; cartea, un univers paralel; cartea cel mai bun preieten; cartea,cea povestitoare; carte, ce secrete ascunzi?; cartea, o profesoara; cartea mereu va danui; cartea,cea care mereu are ceva de spus; cartea, ca o felie de tort; totul despre carte; cartea,vraja ce te imbie; cartea, o vraja a povestii; o carte e un intreg univers; crtea e un pamant; cartea te imbie la povesti; cartea magica; crtea atotstiutoare; carte lumii; crtea un curcubeu; atat imi vine imi minte sper ca te-am ajutat, pa.

| Girldxx a răspuns:

Cartea,vraja tuturor.

| DianaIstratii a răspuns:

Cartea-cel mai bun prieten.cartea-un bun sfatuitor,

| JustLikeHeaven a răspuns:

Cartea,obiect cultural

| LuuuLuuuu a răspuns:

Cartea junglei, Cartea nunţii, Cartea recordurilor, Cartea tibetană a morţilor, Cartea feţelor, Cartea Oltului, Cartea neliniştii, Cartea şoaptelor