| Cosmin7292 a întrebat:

Stiti cumva unde se va tine focul de artificii in Brașov?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Pentru două show-uri pirotehnice, ce vor avea loc în centrul oraşului, pe 1 Decembrie (Ziua Națională a României când sarbătorim și Centenarul Marii Uniri) şi pe 31 decembrie (Revelion).

https://newsbv.ro/2018/11/23/artificii-25-000-euro-piata-sfatului/

În anul Centenarului Marii Unirii, iluminatul festiv se va aprinde pe 1 Decembrie, când pe scena din Piața Sfatului vor avea loc mai multe spectacole.

Petrecerea de Revelion din Piaţa Sfatului va începe la ora 22.30, iar pe scenă vor urca mai mulți artiști consacrați.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei in Piata Sfatului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Artiștii ăia "consacrați" vor fi Smiley și parcă Mandinga. Sunt din Brașov, am râs cu lacrimi când am aflat ce "artiști de top" ( cum numeau jurnaliștii) cântă anul acesta la Brașov. În rest în piața sfatului se merge, dar artificiile se trag de la Turnul Alb. Bineînțeles, poți merge și în altă parte să admiri artificiile. Cum ar fi Cetatea Brașov. Dar la cetate trebuie mers cu doua ore înainte să ocupi loc în fata. Foarte aglomerat și în piață și la cetate.