| barcelona a întrebat:

Stiu ca am m-ai pus odata aceasta intrebare dar inca nu sunt lamurit. Spuneti-mi si mie tarile foarte bogate ale uniunii europene.

Răspuns Câştigător
| Marian13546123412434 a răspuns:

Germania,Franta,Italia,Spania

5 răspunsuri:
| ZoeyMe a răspuns:

Regatul Unit, Germania, Franta

| elenyss a răspuns:

Marea Britanie se afla pe locul 3 - cele mai bogate tari ale lumii si prima in UE. Urmatoarele clasate sunt: Italia cu un venit pe locuitor de aproximativ 125.000 de euro, Franta cu o avere medie putin peste 100.000 de euro, Germania cu peste 90.000.
Cea mai bogata tara din lume este Irlanda unde averea totala a crescut cu 350% in ultimii zece ani, pana la aproape 700 de miliarde de euro si ar trebui sa atinga 1.200 miliarde in anul 2015.
Am dat eu un search pe google in locul tau :-)

| MTC a răspuns:

Regatul Unit

| FoxtrotUniform a răspuns:

Gramatica limbii romane plange cu lacrimi de sange, insa raspunsul la intrebarea ta, conform unei surse neoficiale, este:Germania, Marea Britanie,Norvegia,Suedia,Finlanda, Danemarca, Olanda, Elvetia, etc.Pentru mai multe detalii foloseste cu incredere google.