| lungu_2241 a întrebat:

Stiu ca am mai pus odata aceasta intrebare dar inca nu sunt lamurit. Spuneti-mi si mie tarile europene unde majoritatea lucrurilor sunt fabricate la ei in tara. Vreau sa imi spune-ti doar tari care se incadreaza in acest lucru. Va rog mult. Dau funda mare + vot.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cine crezi ca stie ce intrebi tu, fara sa caute serios si sa se documenteze pe internet? Pentru raspuns ar trebui sa vada balanta comertului exterior(raportul export/import) cu marfuri industriale la fiecare tara in parte. Daca chiar te mananca asa tare curiozitatea cauta tu, nu astepta de la altii. Succes si numai bine!

| Zippy a răspuns:

Exista astfel de tari? Din cate stiu eu cam tot (in afara de alimente) sunt fabricate in Asia(China in principal).

| Lavymee a răspuns:

Si eu stiu tot de China...happy din Europa habar n-am