| KingJulien a întrebat:

Sunt in clasa a VIII a si vreau sa dau la filologie (jurnalist) si doresc sa stiu cu ce medie se intra + ce se studiaza adica pe experienta voastra ( a celor care au facut asta )

Răspuns Câştigător
| S1NNer a răspuns:

Salut! Depinde in mod special de liceu, cu ce medii se intra la liceul respectiv pe un anumit profil. Eu sunt tot la profil de filologie si am intrat cu 8.72 media de admitere in liceu. Te avertizez insa in legatura cu limbile straine, in special cu limba latina care este obiect de teza! Daca ai inclinatie la aceste obiecte, nu vei avea nicio problema. Multa bafta!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți iei toate informațiile de pe www.edu.ro
Pa, pa.