| QwoPWinner a întrebat:

Salut! Sunt elev si imi doresc sa urmez facultatea de silvicultura de la Timisoara sau Arad. Sunt pe profil de filologie, vreau sa stiu daca sunt grele sau daca matematica la facultate e grea si cu ce medie se intra. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu matematica e regină la specializarea asta - cum spunea colegul de mai sus - ci altele, specifice. Dar fii calm, la Goldiș e ok

media e de la șase in sus

https://www.uvvg.ro/admitere/

| QwoPWinner explică (pentru sierra1):

Si la Timisoara? Cum e?

| sierra1 a răspuns (pentru QwoPWinner):

Ti-am spus cume e la UVVG. Vrei să o faci de două ori?

...cu plăcere

| Eireann a răspuns:

Cred ca biologia, chimia si fizica sunt mai important decat matematica - cu astea s-ar putea sa ai probleme.