| Kristinaa a întrebat:

Telefonul Nokia 5230 are tastatura qwerty? Vreau un raspuns urgent! funditaA!

Răspuns Câştigător
| brokenwing a răspuns:

Are tastatura full qwerty on screen. adica vei tasta pe display-ul touch

3 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Da!
Nokia 5230 is a candybar phone boasting a 3.2-inch widescreen touch display with full-screen QWERTY keyboard and handwriting recognition. Other features include a 3.5mm headphone jack, microSDHC card support up to 16GB, long battery life for up to 33 hours of music playback time, A-GPS, Nokia’s new Contacts bar on the homescreen, a 2 megapixel camera and Bluetooth 2.0.

RO

Nokia 5230 este un telefon care aduce experienţa de lucru cu sistemul de operare Symbian^1, o denumire mai scurtă pentru Symbian 9.4 S60, a cincea ediţie. Lista aplicaţiilor disponibile este destul de lungă, dar nu se compară cu cea pentru Android. Pentru că este un terminal mai ieftin, telefonul de faţă nu vine cu o suită office. Utilizatorii interesaţi trebuie să cumpere una. Tastatura QWERTY de pe ecran este destul de utilă, însă pentru SMS-uri se potriveşte mai bine cea alfanumerică asistată de predicţie. În cazul în care este folosită cea QWERTY, zona de text este limitată la trei rânduri cu 5-6 cuvinte pe fiecare. Puteţi să încercaţi şi recunoaşterea scrisului de mână, dar personal mi se pare o metodă foarte lentă. Redactarea unor teste lungi este posibilă, dar este recomandat un model cu tastatură fizică pentru a răspunde mai repede la e-mail-uri.

| AllinaDaniella a răspuns:

Buna! In niciun caz nu are tastatura qwerty. Este doar touch screen.

| Day19 a răspuns:

Cel mai bine e sa intrii pe TelefonulTau.eu si sa dai pe marca Nokia si apoi sa cauti acel telefon.Iti va da un filmulet cu acest telefon si vei vedea daca are tastatura qwerty si daca iti place!
SPER CA TE-AM AJUTATAT!