| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai am instalat windows 7 si credeti ca ar trebui sa instalez driverul de placa video de pe site sau de la cd-ul care il am de la unitate?

4 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Te duci acolo unde setezi rezolutia monitorului, click pe advenced, si apoi adapter.
Daca-ti scrie acolo numele placii video, inseamna ca nu mai ai nevoie de driver fiindca a fost integrat in sistem, daca nu scrie, trebuie sa instalezi driverul separat.

| BESTNICK a răspuns:

clic dreapta pe my computer dai propeties -device manager-la display adapters ii dai update driver software si iti gaseste driverul care iti trebuie succes

| Gh0s7d4n a răspuns:

Eu zic sa bagi cd-ul

| dGeorge_7363 a răspuns:

Acum depinde daca e varianta de win7 pe cd, daca nu. incearca site-ul, incearca de pe cd si vezi daca il primeste