| tero47 a întrebat:

Tot incerc de cateva zile sa rezolv ceva si nu reusesc nici cum laughing; poate reusiti voi sa-mi dati o mana de ajutor. E destul de complicata povestea, am nevoie sa salvez niste fisiere din My documents. Chestia e ca am avut windows xp instalat si a inceput sa mearga foarte rau din cauza unor virusi. Nu am putut sa curatz sistemu cu nod32 ca aveam fisiere din system32 infectate asa ca am folosit ceva soft gen anti malware. Vreau sa zic ca s-a descurcat foarte bine si pc-ul si-a revenit instant, doar ca era o mica problema, nu mergea safe mode si vroiam sa execut softul SD FIX sa repare ce ar fi sters anti malware. Cand incercam sa bootez in safe mode mi se reseta computerul, asa ca am dat run msconfig si am bifat boot in safe. Foarte proasta decizie s-a dovedit sa fie pentru ca nu mi-a mai pornit calculatorul pentru ca nu il lasa sa booteze in safe mode resetandul. Am dat un repair cu un cd bootabil de windows si a mers doar ca nu se poate continua micul setup de la windows repair in safe mode si eu nu am cum sa pornesc in alt mod. Am decis sa nu ma mai chinui si am instalat windows 7 pe alta partitie. Toate bune, dar eu vreau sa salvez ceva de pe vechea partitie cu win XP din My documents si imi tot da acces denied pentru ca am parola pe user. Stiu parola si userul doar ca nu mi le cere, am incercat si cu total commander, deja disper laughing. Daca stie cineva si are vreo solutie va rog...

4 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Stiu ca e pentru altceva dar s-ar putea sa te ajute, oricum n-ai nimic de pierdut: File Scavenger.

| stef3530 a răspuns:

Exista un soft minipe este un CD butabil cu care poti salva orice de pe calculator bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai simplu intri cu windows xp live cd. daca vrei sa te ajut sa faci astfel de cd id-ul meu este mircea0388

| tegucikalpa a răspuns:

Nu stiu sigur daca te ajuta ce iti spun dar eu am formatat din greseala partitia D, si am pierdut tot ce aveam acolo(filme, muzica, documente, poze, etc) si am instalat un program Easy recovery, se numeste, si am recuperat tot ce am pierdut, e adevarat a luat cam mult timp, o zi si o noapte, dar m-am multumit ca am recuperat totul. sper ca ti-am fost de folos. Cu respect D.