| ionutz9912 a întrebat:

TPU am nevoie de ajutorul vostru cum se da afara oameni de pe chat-ul de pe site-ul audioz? plizzz ajutati-ma dau funtzita.

1 răspuns:
| REDSQ a răspuns:

In primul rand daca esti ADMIN (seful sau creatorul chatului) atunci e usor. Unele chaturi au optiunea : click dreapta pe userul cupricina si alegi BAN sau KICK. Kick se da pentru un interval scurt de timp, BAN se poate da pe IP, DNS, etc si este mai dur... utilizatorul nu mai poate intra pe perioada specificata de tine. Alegi KICK sau BAN in functie de gravitatea faptei care a comis-o (de ex pentru spam la chat dai KICK doar, insa pentru injuraturi care un user le foloseste zi de zi, non stop atunci merita BAN). Daca nu esti tu ADMINUL atunci trebuie sa ceri permisiunea sa devii ori ADMIN, ori SuperUser, sau Moderator, depinde de chat, si vezi ca sunt niste reguli ca sa poti ajunge astfel selectat.

// Cand este un operator pe chat el; are un semn distinct in dreptul numelui sau numele colorat, depinde de chat. Ii ceri lui permisiunea si vezi ce-ti spune.