| 1q2w3e4r5t6y7u a întrebat:

TPU! Ce laptop sa aleg sa imi cumpar dintre (Laptop Toshiba C55-A-1H1 cu procesor Intel® CoreTM i3-3110M 2.40GHz, Ivy Bridge, 4GB, 500GB, nVidia GeForce 710M 2GB, FreeDOS, Black) si (Laptop Lenovo G510 cu procesor Intel® Core® i3-4000M 2.40GHz, 8GB, SSHD 8GB + 1TB, AMD Radeon 8750 2GB, FreeDOS, Black)? Si pe care merge mai bine GTA IV?

3 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Lenovo pare mai bun din specificatii, eu am unul cam ca si cel Toshiba doar ca e Lenovo laughing, si am gta iv original si uneori mai are pierderi de frame-uri, nu e chiar cea mai buna experienta de joc sad, dar cred ca pe acel Lenovo va merge mai bine atata timp cat procesorul e o idee mai bun, iti pui un windows pe 64 biti si actualizezi driverul placii grafice

| cedrea923 a răspuns:

Salut! Eu zic sa iei Toshiba. Mi-am luat si eu unul acum 3 luni asemanator ca cel mentionat de tine(are 6 gb ram si 750 gb hard). Este un laptop bun, care isi merita banii. Pe el nu joc decat WoW, Counter Strike Go si CoD 4. Ruleaza foarte bine, tintand cont ca are i3. Nici nu se incalzeste foarte tare, decat o mica parte din dreapta tastaturii. Chiar daca Lenovo poate sa fie mai ieftin, eu zic sa iti iei Toshiba. Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| Nita_Daniel_2000 a răspuns:

Lenovo