| 1q2w3e4r5t6y7u a întrebat:

Care dintre Laptop Lenovo G510 cu procesor Intel® Core® i3-4000M 2.40GHz, 8GB, SSHD 8GB + 1TB, AMD Radeon 8750 2GB, FreeDOS, Black SI Laptop Toshiba C55-A-1H1 cu procesor Intel® CoreTM i3-3110M 2.40GHz, Ivy Bridge, 4GB, 500GB, nVidia GeForce 710M 2GB, FreeDOS, Black este mai bun si pe care mi-l recomandati sa il cumpar?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Procesorul din Lenovo da mai mult randament decat cel din Toshiba.
in plus intre cele doua grafici eu personal prefer AMD radeon. am avut la reparat multe laptopuri cu nVidia si in ceea ce ma priveste nu ma dau in vant dupa aceasta. in Lenovo ai un ssd care te ajuta mult in startare.
tu alege cel care iti face mai multa iluzie. dintre cele doua eu as merge pe Lenovo. bafta.

2 răspunsuri:
| LilTunechi a răspuns:

Iti recomand Toshiba datorita la placa video...tot timpul nVIDIA este buna si in gaming este peste amd sau mna Toshiba este firma bunicica si Lenovo la fel dar iti recomand sa cauti altceva cu placa nVIDIA de exemplu Asus sau Acer sunt mai de calitate dar nu uita daca vrei si ceva gaming acolo cumpara nVIDIA placa videobig grin

| stefy_5356 a răspuns:

Laptop Lenovo G510 este mult mai bun decat Toshiba. Eu am Toshiba C855- 2FV si dupa 4-5 luni merge groaznic si bateria ma tine maxim 2 ore. Fa alegerea corecta!