| UserName250000 a întrebat:

TPU. Ce numar are Intel HD Graphics al meu? Ca la GPU-Z imi apare Intel HD Graphics si atat, fara numar de model. Care e numarul acela? 2000/2500/3000 sau fara numar?

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_HD_and_Iris_Graphics
De la SandyBridge la Broadwell, cel mai modest chip grafic s-a numit IntelHD (fara nimic dupa). Insa are performante diferite de la un model la altul, vezi in link.
Daca vrei sa stii exact ce poate, trebuie sa vezi ce procesor ai.

| GPA a răspuns:

Deschide pc-ul/laptop-ul, intră în Windows și apăsă tastele "Windows+R", după scrie in run "dxdiag" și du-te la display.
Deschide cmd-ul cu run și scrie "systeminfo" și vezi toate specificațiile.

| DoctorWh0 a răspuns:

Ca sa te putem ajuta trebuie sa ne zici modelul de procesor.

| mihneajuk a răspuns:

Atat e.Placa video este Intel HD Graphics