| MikYMous3 a întrebat:

TPU! explicatia titlului,, Bucurie" de Nicolae Labis in 3-5 randuri! FUNDA + VOT

2 răspunsuri:
| Sclipiciii a răspuns:

Alc dintr-un subst comun, titlul este o ferestra deschisa catre sensurile de adancire alea pozeziei, aceasta avand rolul de a anticipa tema textului, si anume bucuria eului liric atunci cand priveste natura.

| teateateita a răspuns:

In loc sa cauti pe net explicatii, de ce nu incerci sa deschizi frumusel caietul de limba si literatura romana, (cred ca esti in clasa a 8 a), ai examene teste, straduieste-te si tu iar daca nu faci bine intreaba-ti profesoara care oricat de rea ar putea fi, iti va explica neclaritatile... big grin SUCCES!