| SlenderMan299 a întrebat:

TPU! Pot refuza un colet daca vanzatorul a dat dovada de neseriozitate si a livrat coletul cu mult dupa termenul stabilit?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da daca nu l-ai platit in avans.

| mihai69 a răspuns:

Evident că da.
Chiar dacă l-ai plătit în avans; legea comerțului la distanță îți dă acest drept. Evident, dacă ai comandat de la un magazin (firmă) online.

| Bizon95 a răspuns:

Daca nu l-ai platit poti sa faci ce vrei
dar
ar trebui sa dai telefon la firma de unde l-ai cumparat si sa spui ca "au spus 3 zile" (sau cat au spus), "dupa 2 saptamani nu imi mai trebuie" (sau cand a ajuns)...
altfel, poti sa ajungi pe lista neagra si sa nu mai poti comanda nimic fara plata inainte

| George12356456 a răspuns:

Clar.

| împreunăfacembine a răspuns:

Ceau,

Desigur, de ce nu?

| Numeexistent a răspuns:

Daca nu l ai platit da

| sabypinguu19 a răspuns:

Desigur, deși dacă e plătit nu iti recomand...