| ajutor2016 a întrebat:

TPU va rog ajutati-ma
Afara e cald si stau cu geamul deschis dar nu stau la bloc si mi cam frica pentru ca s-au intamplat 3 furturi fix pe langa strada unde vede lumea tot, deci cum fac sa nu inchid geamul dar totusi sa nu intre nimeni sau o alta varianta!
DAU FUNDA VA ROG RASPUNDETI!

Răspuns Câştigător
| Crux a răspuns:

Puneți gratii la geam, altă variantă nu cred că există...

3 răspunsuri:
| BeautifulSunflower a răspuns:

Incearca sa tii si perdele trase ca sa nu se vada in casa. In curte vezi sa para cat mai saracacios, daca ai plante aranjate frumos in ghiveci muta le in gradina sau in casa, daca ai masa cu scaune, muta le si pe alea. Deci fa sa para totul saracacios, stai mult prin curte ca sa vada ca esti acasa, daca ai caini da-le drumul, mai ales daca ai caini de talie mare. Cand pleci de acasa, hmm nu stiu ce sa zic, decat spune le vecinilor cu care te intelegi sa mai traga cu ochiul si la casuta ta, sa nu fi dat hotii peste ea, nu lasa banii acasa si intereseaza te ce s a furat de la vecinii jefuiti, ca sa le muti undeva la tara, sau sa nu cumperi in viitorul apropiat. Masina bag-o in garaj, ca daca e un BMW sa fii sigur ca o sa o sparga. Succes!

| Danger30 a răspuns:

Atata timp cat ai o coada de topor in casa ( sau si un topor intreg e bun ) te asigur ca nimeni, absolut nimeni nu va intra la tine sa fure happy...

| QuantumX a răspuns:

Ia-ti lampi cu senzori de miscare. Nu e cea mai eficienta metoda de prevenire a furturilor dar oricine s-ar apropia de casa ar fi intimidat de luminile care se aprind brusc si ti-ar atrage si tie atentia. Sau inchide geamul cand te culci ca nu te omoara caldura. Eu n-as putea sa dorm niciodata cu geamul deschis.