| adyth a întrebat:

Unde pot gasi mai multe informatii despre mafie, trafic de droguri si arme si alte chestii de genul acesta ce tine de lumea interlopa?

Răspuns Câştigător
| DMV a răspuns:

Intre filme trebuie neaparat sa treci pe la "Scarface", "Godfather" (si cartea de Mario Puzzo e excelenta), "American Gangster", "Donnie Brasco", "Citade de Deus" si daca mai gasesti pe undeva serialul "La Piovra" (e genial Corrado Cattani, personajul).
Intre carti "Mafia galbena" de Gerald Posner si "Nasul" amintit anterior.
Stiu ca John Gotti a angajat un scriitor sa-i scrie viata, dar nu mai stiu cum se numeste numeste cartea si nici cine a scris-o. Cred ca "The story of a Mobstar". Nu am citit-o.
Mai gasesti poate la biblioteca in revista "Hustler" stiu ca era de obicei la sfarsit o pagina despre un mafiot faimos.
Mai gasesti tone de info online, cauta dupa "Gotti", "Castellano", "Gambino", sa nu uitam de "Al Capone" si altii.
@off: Tu ziceai ca iti place sa faci benzi desenate? Ai vreun portofoliu online?

7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Vrei sa te bagi?tongue Daca e asa, de curiozitate, pentru un studiu sau stiu eu ce, poti la agentia nationala anti-drog. Fii voluntar acolo o perioada si o sa ai acces la informatii de tipul asta. Asta in ceea ce priveste traficul de droguri. De restul, nu stiu, cred ca merg mana in mana.

| nellyneliana a răspuns:

Am eu un material despre Mafie:despre cea italiana, ruseasca, asiatica, etc...

| J7anine a răspuns:

Direct la sursa... dupa care te si cureti :-I

| ionnik a răspuns:

Vrei sa faci parte?laughingrolling on the floor

| adyth explică:

LOL era de curiozitate.Nu m'as baga in asa ceva niciodata straight face.

| adyth explică:

Era pentru un studiu. Scriam ceva. Cautam filme pentru asta dar nu ma prea pricep. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre droguri poti gasi pe saitu... http// drog.md/