| Farcas_Paul_1990 a întrebat:

UNDE pot imbutelia sticle (vin/rachiu) si cat m-ar costa o sticla 0, 75ml/0, 5/1l + eticheta

-ca cele de la nunta (orientativ)-

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Asa cantitate mare ti-l poti imbutelia SINGUR, acasa, in cateva ore. happy
Etichetele autocolante le poti face si tipari pe calculator, pe o pagina A4 incap 6-8 etichete. Daca nu te descurci, poti apela la cineva mai indemanatic sau la o firma de reclame (scump).

O sticla te costa pana la 1 leu/bucata.
Dopul costa pana la 50 bani,
Tiparirea la imprimanta color te costa pana la 4 lei coala, pe autocolant.
= TOTAL sub 2 lei /sticla.

Proiectarea etichetelor te poate costa cel mai mult (in functie de design), daca dai la altcineva sa faca matrita.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Totul depinde unde (ce locatie) ai marfa de imbuteliat, ce cantitate este, in ce ambalaj vrei imbuteliate si ce exigente de inchidere si etichetare sunt.

Nu este totuna sa imbuteliezi 1-200 sticle pentru nunta sau 10-20 mii de sticle pentru comercializare, export.

Da niste detalii sa-ti pot spune variante de rezolvare.

| Farcas_Paul_1990 explică (pentru Bula):

Ok,pai m-ar interesa sa imbuteliez aproximativ 100 stile de 1 litru pe an.Cu o simpla eticheta, sticlele de 0, 75ml (sau 1l sau 0, 5)

| Bula a răspuns (pentru Farcas_Paul_1990):

Asa cantitate mare ti-l poti imbutelia SINGUR, acasa, in cateva ore. happy
Etichetele autocolante le poti face si tipari pe calculator, pe o pagina A4 incap 6-8 etichete. Daca nu te descurci, poti apela la cineva mai indemanatic sau la o firma de reclame (scump).

O sticla te costa pana la 1 leu/bucata.
Dopul costa pana la 50 bani,
Tiparirea la imprimanta color te costa pana la 4 lei coala, pe autocolant.
= TOTAL sub 2 lei /sticla.

Proiectarea etichetelor te poate costa cel mai mult (in functie de design), daca dai la altcineva sa faca matrita.