| anonim_4396 a întrebat:

Unde provine numele Joanna?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este un nume in varianta germana pentru Ioana. In diferite limbi are diferite scrieri. Iata aici: http://www.namepedia.org/ro/firstname/Joanna/

| Finetti1313 a răspuns:

Joanna provine din limba germana si semnifica "Domnul este milostiv". De fapt, originea numelui este ebraica si este interpretat ca un feminin pentru numele John.
Numele are o istorie interesanta si semnifica puritate, inocenta, faima, eternitate si, in acelasi timp, putere.
Sunt specializata in semnificatia simbolurilor, numelor si ma pricep si la vise, deci, daca vrei sa te mai ajut cu ceva poti sa-mi ceri. happy funda puppy dog eyes

| coco4000 a răspuns:

Joanna-Ioana e un alint