| Mihnea_4399 a întrebat:

Unde scrie in Biblie ca femeia trebuie sa aiba capul >acoperit?

Răspuns Câştigător
| LCD a răspuns:

1 corinteni capitoul 11
citeste si vezi

13 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

In anumite religii la ortodoxi nu stiu sa fie scris asa ceva doar daca intri in biserica trebuie sa ai capul acoperit. dar in rest nu e obligatoriun ca la musulmani

| carminaburana43 a răspuns:

Idem themarker.

| costyn162 a răspuns:

Nu stiu daca scrie in Biblie dar stiu ca e ceva legat de Adam si Eva.de faptul ca Eva a pacatuit prima si de aceea nu poate intra in Casa Domnului cu capul descoperit...Despre barba la barbati nu stiu, dar stiu ca barbatii trebuie sa aiba capul gol cand intra in Biserica.

| Razvan a răspuns:

Scrie asa ceva in Biblie?
Poate in Coranraised eyebrows

| VladyCristian a răspuns:

Da, scrie in Biblie. Insa nu ai formulat prea bine. In Biblie scrie ca femeile trebuie sa aiba capul acoperit atunci cand sunt in Casa Domnului. In zilele noastre femeile folosesc un fel de naframa. Nu iti pot zice clar unde scrie dar undeva este un paragraf. Cred ca in Vechiul Testament. Barba la barbati nu e adevarata. Trebuie sa poarte barba doar cei care sunt hirotoniti - preotii. Sper ca am formulat totul bine si ca ti-am fost de ajutor happy

| LCD a răspuns:

Onutzu...
scrie si in bilblie
nu doar in coran

| LCD a răspuns:

Ai gasit ?

| DianaLostInDreams a răspuns:

Nu scrie in Biblie.Trebuie sa ai capul acoperit doar in biserica.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihnea_4399 explică:

Ce verset?

| Mihnea_4399 explică:

Da am gasit dar nu merge sa dau fundita sadmersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... si barbatii sa-si lase barba. laughing

| vintagegreen a răspuns:

Nu scrie in biblie asa ceva. poate sa aiba capul acoperit cand intra in biserica, doar atunci.