| GoSsip GiRl a întrebat:

Unde se afla Universitatea Oxford?

Răspuns Câştigător
| costymaximus a răspuns:

In Marea Britanie, in localitatea cu acelasi nume, Oxford.

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In the bloody England, close to bloody London and it's the bloody hell best University in the world. (Rednecks would say it's Harvard)

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

@antonia09: celebra cursa se tine intre Universitatile Oxford si Cambridge. Harvard nu e in Marea Britanie, deci, ar fi cam greu sa participe.Nici macar americanii nu pot aduce Tamisa la ei.

| antonia09 a răspuns:

Celebra Universitate Oxford se afla in oraselul cu acelasi nume, la mai putin de 100 km de Londra, capitala Marii Britanii.
Desigur ai auzit de celebra cursa de canoe care se tine an de an intre Oxford si Hardward.
Oxford figureaza in topul celor mai bune Universitati din lume, pe langa Princeton, Hardward, Yale, etc.

| alecs871 a răspuns:

Eu stiam ca Harvard este cea mai buna din lume...

| VladyCristian a răspuns:

Universitatea Oxford se afla in Anglia, in orasul cu acelasi nume, nu departe de Londra happy

| Munchkin a răspuns:

În Anglia.

| Mar a răspuns:

In marea britanie happy

| ina a răspuns:

In Anglia, desigur.

| ciumpalaku a răspuns:

@antonia09, intrecerea e intre Oxford si Cambridge, nu Harvard.

| cutache a răspuns:

In great britain of course!